kwi 20 2016

Kredyty dla przedsiębiorców


Komentarze: 1

Do niedawna osoby prowadzące własne firmy miały problemy z otrzymywaniem kredytów z banków. Dla wielu instytucji finansowych bowiem liczył się fakt regularnego otrzymywania dochodów, a jego wielkość była sprawą drugorzędną.

 

Dzisiaj banki i inne instytucje finansowe coraz częściej patrzą na samodzielność przedsiębiorców i ich zdolność do przetrwania kryzysu finansowego, który miał miejsce niedawno. Prowadzenie firmy przez wiele lat oznacza, że dana osoba zna się na biznesie, potrafi zarabiać duże kwoty i nie będzie mieć problemów ze spłatą rat.

 

Osoby posiadające własny biznes mogą liczyć przede wszystkim na spore kwoty kredytów przeznaczonych na rozwój firmy polegający na zakupie nowoczesnego sprzętu, rozszerzeniu działalności o nowe rynki i branże oraz na zatrudnieniu nowych, dodatkowych pracowników.

 

Oczywiście przedsiębiorcy mogą również liczyć na możliwość otrzymania kredytu gotówkowego na dowolny cel lub na zakup samochodu. W przypadku takich kredytów, których kwoty sięgają rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych, klienci prowadzący własne firmy mogą liczyć na podobne traktowanie do "etatowców".

 

Różnice zaczynają się w momencie starania się o kredyt mieszkaniowy lub hipoteczny. Wiadomo, że kwoty takich kredytów sięgają poziomu kilkuset tysięcy złotych. Wobec przedsiębiorców banki wymagają okazania dokumentów z Urzędu Skarbowego potwierdzających dochody z ostatniego roku.

 

Oprócz tego banki chętniej obsługują doświadczonych przedsiębiorców, ale coraz więcej instytucji finansowych zmniejsza swoje wymagania i najlepsze banki udzielą kredytu mieszkaniowego lub hipotecznego osobom, które prowadzą firmy przez niecały rok.

Kasia
17 maja 2017, 14:39
Firmy obecnie mają spore możliwości finansowania z zewnątrz. Skupiając się na finansowaniu kredytami bankowymi, to mogą się zatroszczyć bez najmniejszego problemu o leasing- nie wymaga dokumentów finansowych w przypadku zakupu pojazdu. Dodatkowo, przedsiębiorcy mogą skorzystać z faktoringu czy kredytu obrotowego. Polecam artykuł na ten temat, który rozwiąże dylematy tych form finansowania:
https://franczyzabanku.pl/newsroom/wlasny-biznes/faktoring-czy-kredyt-obrotowy

Dodaj komentarz